podsumowanie roku 2020
Oceń artykuł!
[Suma głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Rok 2020 został już oficjalnie pożegnany, dlatego pokusiłem się o jego małe podsumowanie. W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z wami artykułami, które w ostatnim roku czytaliście najczęściej. Być może któryś z nich umknął waszej uwadze albo chcielibyście wrócić do jakiegoś tematu, dlatego zebrałem je wszystkie w jednym miejscu.

Czy wiedzieliście, że 5 najpopularniejszych artykułów w 2020 zanotowało w sumie ponad 84 tysiące odwiedzin? Przy średnim czasie czytania 6 minut i 4 sekund daje to w sumie 354 dni czytania bez przerwy! Absolutnie szalone liczby, a teraz już nie przedłużając przechodzę do zapowiedzianego już rankingu.

TOP 5: Programy do tworzenia map myśli

Dzisiejszą listę otwiera artykuł na temat programów do tworzenia map myśli. Czytelnicy strony to osoby szukające nowoczesnych rozwiązań i praca z mapami myśli w cyfrowej formie jest jednym z nich. Oczywiście temat ma swoją niekrótką historię, ale jak to w życiu bywa nie zawsze chodzi o to, kto to wymyślił, ale kto to spopularyzował, a to zjawisko nasiliło się dopiero w ostatnich latach.

Przychodzi mi tutaj na myśl historia selfie sticka, który został opatentowany w 1983 roku, a w 1995 roku znalazł się na zaszczytnej liście 101 japońskich najbardziej bezużytecznych wynalazków. Dopiero piętnaście lat później kijek do selfie pokazał swoją moc podbijając serca wszystkich użytkowników mediów społecznościowych – prosty wynalazek, który wyprzedzał swoją epokę.

TOP 5 – Mapy myśli

TOP 4: 6 stylów zarządzania jakie spotkasz w swojej firmie

Kolejną pozycję zajmuje artykuł na temat stylów zarządzania. Mają one bardzo wiele wspólnego z kulturą organizacji i trzeba sobie powiedzieć jasno – raz panujący styl bardzo ciężko zmienić, ponieważ przesiąka on wszystkich pracowników do szpiku kości, nawet jeśli firma zostanie sprzedana w inne ręce.

Cała dziedzina zarządzania zmianą opiera się na bardzo wątpliwych rezultatach. Tym bardziej trzeba wiedzieć na co się przygotować!

Numer 4 na dzisiejszej Topliście

TOP 3: Cytaty motywacyjne

Cóż, każdy z nas ma gorszy dzień, dlatego nie dziwi mnie, że to właśnie artykuł o motywacji otwiera podium. W natłoku obowiązków i niekończącym się multitaskingu potrzeba czasem inspiracji, żeby jeszcze raz nacisnąć pedał gazu. Sam korzystam z aplikacji Mindset, która dodaje mi energii w czasie trudnych dni.

Pomimo, że zwykło się mówić cytaty motywacyjne, to nie o motywację a ekscytację tutaj chodzi. Ekscytacja to chwilowy przypływ energii, a motywacja to długoterminowy proces realizowany nawet jak nie masz ochoty, o czym pisałem w jednym z artykułów na ten temat.

Najniższy stopień na podium

TOP 2: Testy predyspozycji zawodowych

Drugim najchętniej czytanym artykułem był ranking testów zawodowych. Wiele osób jest zainteresowanych albo wyborem właściwej drogi zawodowej, albo zastanawia się nad zmianą obecnej posady na mniej przypadkową, bardziej pasującą do ich osobowości i naturalnych mocnych stron.

Niestety w Polsce nie ma tradycji robienia „gap year”, w czasie którego młodzi ludzie mogliby się spokojnie zastanowić nad wyborem swojej drogi życiowej. Są oni zmuszeni do wybrania swojego zawodu bazując na wyobrażeniu o nim, które może zupełnie nie pokrywać się z rzeczywistością.

Takiemu stanowi rzeczy winne są również polskie przedsiębiorstwa, które nie oferują możliwości tygodniowych bezpłatnych praktyk dla osób w wieku 16-19 lat, tak aby mogły się one przekonać, czy zawodowa codzienność to faktycznie to, co chcą w życiu robić.

TOP 1: Alternatywy dla testu Gallupa

Zwycięzcą dzisiejszej klasyfikacji jest artykuł o alternatywach dla testu Gallupa. Rozwijanie mocnych stron jest absolutnie kluczowe, jeśli komuś zależy na sukcesie. Sylvester Stallone nie odniósł międzynarodowego sukcesu, ponieważ chciał poprawić śpiewanie, które było jego słabością. Tak samo ty powinieneś polepszać talenty, w których jesteś naturalnie dobry, tak aby były one na fenomenalnym poziomie. Ludzie są bardziej skłonni zapłacić miliony genialnemu muzykowi, który jest słabym matematykiem niż solidnemu grajkowi, który ma przy okazji głowę do liczb.

A jaki był twój ulubiony artykuł w mijającym roku i o czym chciałbyś/chciałabyś poczytać w nadchodzących dwunastu miesiącach? Daj mi znać w komentarzu!

Nie bój się podać dalej!