fbpx

O mnie i o stronie

O mnie

Cześć,

nazywam się Maciek Pawlik i zapewne chciałbyś dowiedzieć się czegoś o mnie zanim zaczniesz czytać tego bloga. W czasie studiów w Krakowie wyjechałem na wymianę do Chorwacji, gdzie przebywałem wśród kolorowego tłumu z całej Europy. Codziennie na własnej skórze przeżywałem różnicę między np. Skandynawami , a mieszkańcami południa Europy. To doświadczenie zmieniło moją ówczesną perspektywę życiową i skłoniło mnie do głębszej refleksji. Jakiej?

o mnie i o blogu Maciej Pawlik

Dlaczego Polacy nie wierzą w siebie w porównaniu do np. Włochów?

Dlaczego ludzie o dużo większych umiejętnościach siedzieli cicho w kącie? W tym samym czasie gdy Hiszpanie znając trzy słowa po angielsku (z czego dwa z błędem) byli centralnym punktem każdego spotkania! Jakie różnice w wychowaniu i systemie wartości powodowały taką dramatyczną nierównowagę sił? Chęć odpowiedzi na te pytania zapoczątkowała moje zainteresowanie tematyką inteligencji emocjonalnej, rozwoju osobistego, a później także zawodowego.  Od ponad pięciu lat analizuję, jak myślą ludzie, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia i co robią inaczej niż ci, którzy takich sukcesów nie odnoszą.

Wszystko fajnie, tylko po co ten blog?

Po dobrych dwóch latach bicia się z myślami zdecydowałem się ma założenie tego bloga. Dlaczego? Z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest dosyć egoistyczny, mianowicie- w pracy spotykam się z ludźmi mentalnie nie przygotowanymi na wyzwania (czyt. porażki). W dużej części są to słynni roszczeniowi Milenialsi, ale również pokolenie X nie jest tutaj bez grzechu. Pomyślałem, więc, że jeżeli poprzez tego bloga rozwinę w ludziach to co w nich najlepsze i pokaże im ich własny potencjał to sam jako manager będę miał w życiu łatwiej!

Drugi powód nie jest już taki sexy. Od zawsze lubiłem zdobywać i przekazywać wiedzę. Czerpię z tego przyjemność i chcę dzielić się z wami moimi przemyśleniami, doświadczeniami i tym, czego do tej pory sam mogłem się nauczyć. Jeżeli ktoś z was uzna treści na tej stronie za przydatne i będzie używać ich w swoim życiu to sam będę miał z tego masę satysfakcji. 

O blogu

Tematy poruszane na blogu koncentrują się wokół rozwoju umiejętności zarządzania sobą i innymi. Strona może być szczególnie interesująca dla osób, które właśnie wkraczają w swoje pierwsze managerskie role takie jak project manager czy team leader oraz dla osób, które w przyszłości chcą zajmować podobne stanowiska. Jednocześnie wiele tematów przyda się każdemu, kto pracuje z innymi ludźmi. Jednym z głównych celów tego bloga jest także stworzenie aktywnej społeczności. Społeczności, która na zasadzie wymiany doświadczeń i best practice będzie wspólnie w sposób znaczący zmieniać twarz polskiej klasy managerskiej.

Teraz już wiesz kim jestem i o czym jest ten blog. Jeżeli do tej pory nie podpisałeś umowy na korzystanie z jego treści to już najwyższy czas. Zapraszam tutaj!